نکات تکمیلی دوره «دور دنیا در 18 روز»

هدف از برگزاری دوره

هدف اصلی از برگزاری این دوره پیشبرد گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه ارتباط با کشورهای دیگر از طریق دیپلماسی عمومی فعال و همچنین صدور تفکر انقلاب اسلامی به همه کشورهای دیگر خواهد بود. لازم به ذکر است که اهداف دوره به صورت چشم انداز در نظر گرفته شده‌اند و صرفاً بخشی از آنها در دوره مقدماتی محقق خواهند شد اما چگونگی تعریف امتداد بین المللی و فعالیت در آن با دوره‌های تخصصی متناوب و ادامه آموزش‌های تخصصی‌تر مقدور خواهد بود. گروه برگزار کننده تمایل به ادامه آموزش‌ها را دارند اما در این مرحله تعهدی در خصوص برگزاری دوره تخصصی ارائه نخواهد شد و صرفاً به عنوان اهداف و چشم‌انداز طرح شده‌اند.

همچنین از اهداف آینده این دوره معرفی افراد برتر جهت جذب در سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادها و آموزش زبانهای خارجی مانند عربی و انگلیسی به کنشگران و ارائه آموزش‌های تئوری و عملی بین المللی به برگزیدگان دوره و تداوم این آموزش‌ها تا تربیت کنشگران بین المللی ویژه خواهد بود.

تعهد کنونی برگزار کنندگان دوره به فراگیران صرفاً محتوای دوره آموزش مقدماتی و نه مباحث ذکر شده در اهداف دوره‌های تخصصی بعدی است. اهداف آینده دوره ممکن است بنا به فراخور تغییر کنند، تعهد کنونی برگزارکنندگان، برگزاری دوره آموزشی مقدماتی، صرفاً با محتواهای ذکر شده فوق( ارائه ۱۰ کشور و برخی آموزش‌های الزامات فعالیت بین‌المللی و کنشگری عملیاتی فضای مجازی و رسانه‌ای) خواهد بود.

تلاش ما بر افزایش هرچه بیشتر کیفیت و کمیت دوره آموزشی خواهد بود و برنامه ریزی‌های لازم برای افزایش کیفیت کلاس‌ها و همچنین افزایش کشورها و حوزه‌های مختلف انجام شده است اما ممکن است برخی مشکلات در طول دوره به وجود آید که پیشاپیش باید وقوع آنها را طبیعی دانست اما تلاش بر آن است تا همه مشکلات احتمالی را پیش بینی نموده و از وقوع آنها جلوگیری شود و با فراهم آوردن سامانه‌های آموزشی قوی و اساتید قدرتمند بتوانيم دوره‌ای ویژه و کم نظیر از نظر کیفیت و کمیت محتوا را به مخاطبان ارائه داده و حتی محتواهای آموزشی بیش از موارد مذکور و وعده داده شده را نیز به مخاطبان ارائه نماييم.

اولویت‌های دوره

تخفیف‌های بسیار زياد اعلام شده به دليل آن است كه برگزار کنندگان دوره با وجود هزینه‌های بسیار زیاد این دوره، هدف اولیه خود را گفتمان سازی فعالیت‌های بین‌المللی، آموزش علاقه‌مندان حوزه بین‌الملل و تربیت کنشگران بین‌المللی قرار داده‌اند و در این راستا اولویت‌های خود را چنین تعیین کرده‌اند:

  • اولویت اول: گفتمان‌سازی فعالیت بین المللی
  • اولویت  دوم: شناسایی افراد با استعداد و تداوم آموزش‌ها و تربیت متخصصان بین‌المللی و همچنین معرفی ایشان به نهادها و ارگانهای مختلف جهت کادرسازی نیروهای متخصص و فعال عملیاتی برای آرمان‌های انقلاب اسلامی
  • اولویت سوم: تولید محتوای متناسب با دوره و ضبط فیلم‌های آموزشی و تهیه جزوه از این فیلم‌ها
  • اولویت چهارم: مسائل مالی و درآمدزایی

قرار گرفتن مسائل مالی در اولویت چهارم برگزار کنندگان دوره باعث شده تا تعداد شرکت کنندگان و کیفیت و کمیت دوره نسبت به هزینه آن در اولویت قرار گیرد و ارائه کدهای تخفیف بسیار زیاد (تا مرز رایگان شدن دوره) در دستور کار قرار گیرد.

چند نکته مهم:

  1. تلاش خواهد شد تا در روز دوم فروردین یک جلسه توجیهی برای تست سامانه‌های آموزشی برگزار شود. اطلاع رسانی‌های لازم برای این جلسه در کانال محتواهای آموزشی که پس از ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد گرفت صورت می‌پذیرد.
  2. تلاش خواهد شد راهنمای کار با سامانه آموزشی به فراگیران ارائه شود و تست ظرفیت سامانه آموزشی نیز انجام شود تا در صورت لزوم برای روزهای دوره تقویت‌های لازم صورت پذیرد.
  3. ممکن است در طول دوره، زمان کلاس ها تا حدودی جابجا شوند.
  4. برای جبران مشکلات کلاس‌های آنلاین و کیفیت‌های محتوا تلاش می‌شود تا کلاس‌های اضافه‌ای نیز در بعد از ظهر‌های روزهای مختلف یا شب‌هنگام به صورت آموزش تئوری یا آموزش عملی یا انجام عملیات رسانه‌ای در دستور کار قرار گیرد.
  5. ممکن است زمان دوره نیز تمدید گردد و فراگیرانی که مایل باشند(به صورت اختیاری) بتوانند از بعد از بیستم فروردین نیز در حوزه‌ها و کشورهایی که به دوره اضافه می‌شود(کشورهای مختلفی که اضافه بر کشورهای وعده داده شده به دوره اضافه می‌شود) شرکت کنند و از محتوای اختیاری آنها استفاده نمایند.
  6. همه فراگیران باید مراحل ثبت‌نام را تا رسیدن به نشانی دو کانال اصلی محتواهای دوره پیگیری نموده و هرگونه سؤال، ابهام و مشکل خود را با مسئولان دوره(برای ارتباط کلیک کنید) درمیان گذاشته و مسئله را تا حصول نتیجه و حل مشکل پیگیری نمایند و در صورت هرگونه کوتاهی، مسئولیتی برعهده برگزارکنندگان دوره نخواهد بود. در همین راستا، در صورت تمایل به عودت هزینه ثبت‌نام نیز مسئولیت پیگیری واریز وجه نیز بر عهده فراگیران است و اطلاعات بیشتر در کانال محتواهای دوره قرار خواهد گرفت و مطالعه همه مفاد فرم ثبت نام(این صفحه و صفحه قبل) و محتوای کانال دوره برای همه فراگیران الزامی است.